Dylan.pl – płyta już w sklepach

Dylan.pl – płyta już w sklepach

Dylan.pl – płyta już w sklepach, muzyka w radio, a koncerty w całej Polsce. Wspólnie z Agorą i Narodowym Instytutem Audiowizualnym udało się nam doprowadzić do finału ten niezwykły projekt. Oczywiście nie byłoby to możliwe bez wyjątkowego zespołu w składzie: Jacek Wąsowski, Krzysztof Poliński, Marek Wojtczak, Tomasz Hernik oraz Filip Łobodziński, który jest kołem napędowym całego działania. W nagraniu wzięli udział także: Martyna Jakubowicz, Tomasz Organek, Pablopavo, Maria Sadowska, Muniek Staszczyk oraz Tadeusz Woźniak.

Dylan.pl – to pierwsza w Polsce próba kompleksowego przestawienia niezwykłego zjawiska w kulturze światowej, jakim jest wielowymiarowa twórczość tego amerykańskiego muzyka i poety. Jego wpływu na światową kulturę nie sposób przecenić – do tego stopnia, że nie można nawet wyobrazić sobie światowej kultury bez Dylana.

Wytrwałym od lat wielbicielem i interpretatorem twórczości Dylana w Polsce jest muzyk, tłumacz i publicysta Filip Łobodziński. To jego pomysłem jest taka prezentacja twórczości Dylana, która oddaje sprawiedliwość wielu jej obliczom. Płyta z nagraniami Łobodzińskiego, śpiewającego Dylana we własnych przekładach, ukazuje artystę jako twórcę z równą pasją poruszającego sprawy publiczne, społeczne, jak i te najbardziej intymne – a w każdym aspekcie uniwersalne. Wydawnictwu towarzyszy książka z przekładami tekstów Dylana (Biuro Literackie), a samej płycie książeczka w wprowadzeniem Andrzeja Stasiuka.

Więcej o projekcie tu: www.dylan.pl

—————————

Bob Dylan to jedna z najbardziej fundamentalnych postaci w kulturze, nie tylko popularnej, ostatnich kilkudziesięciu lat. Mówiąc najbardziej lapidarnie, muzyka popularna jemu i wyłącznie jemu zawdzięcza to, że młodzi wykonawcy mają o czym śpiewać. To on bowiem zaprzągł tradycję pieśni ludowej, gdzie mówiło się o ważnych sprawach, do muzyki rockowej, gdzie przed nim dominowały sprawy błahe i motywy powtarzalne. To on pokazał, że pisząc piosenkę rockową, może inspirować się palącymi problemami społecznymi, Biblią, poezjami Whitmana czy Rimbaud, malarstwem, techniką filmową nawet. Jest absolutnie najwybitniejszym twórcą piosenki z tekstem, zresztą po dziś dzień, bo jego najnowsze płyty są i w warstwie słownej, i muzycznej, na znakomitym poziomie.

Partnerzy i sponsorzy fundacji